Полша тресна Германия 1:0 в контрола, играна на Националния стадион във Варшава. Единственият гол вкара Якуб Кивиор в 31-ата мин.

Това е пореден мач срещу солиден противник, който Бундестима не печели. Само преди дни селекцията на Ханзи Флик направи зрелищно равенство 3:3 с Украйна. А преди това през мaрт падна 2:3 от Белгия.

Преди първия съдийски сигнал легендата на полския футбол - Якуб Блашиковски, беше награден със специален плакет, след като прекратява кариерата си в националния отбор. Срещу Германия той записа своя 109-и мач с екипа на "Дружина полска".

Тило Керер получи в наказателното поле и стреля в 21-ата мин, но ударът му попадна право в Шчесни.

В 27-ата мин Шчесни отрази удар на Хаверц. Последва корнер, а след негово изпълнение Малик Тиау опита да стреля, но бе блокиран. Топката стигна до Емре Джан, който отново пусна пас в малкото наказателно поле. Получи се рикошет в Томаш Кенджора, кълбото се разходи пред голлинията, а накрая Ян Беднарек изчисти.

В 31-ата минута обаче Полша откри резултата с първия си удар изобщо в мача. Себастиан Шимански центрира от корнер. Якуб Кивиор с глава прати топката в горния десен ъгъл на Тер Стеген за 1:0. Това бе първо попадение за защитника на Арсенал с националната фланелка.

Германия имаше шанс да изравни малко след получения гол. Джамал Мусиала свали с глава топката към Хаверц. Ударът на нападателя на Челси обаче бе отразен от Шчесни.

Немците пропиляха 2 чудесни шанса да изравнят резултата в началото на втората част. Първо Робин Госенс бе спрян от полския страж Шчесни. Удар на Кимих пък срещна Йосуа Кимих гредата.

Доминацията на Германия продължи. В 56-ата мин. отново капитанът Кимих стреля, но този път топката профуча над гредата.

Минута по-късно реферът свири дузпа за Германия. Арбитърът от Израел видя игра с ръка на бранител на Полша. След преразглеждане с ВАР обаче съдията промени решението си и отмени наказателния удар.

В 65-ата мин вездесъщият в този мач Шчесни спря отново Хаверц.

В 70-ата мин германците изпълниха корнер.  Топката бе изчистена лошо от бранителите на поляците и попадна права в краката на Госенс, който от над 20 метра стреля, но стражът на домакините улови без проблем.

В 78-ата минута отново брилянтна намеса на Шчесни спаси Полша. Рюдигер надскочи всички след корнер и даде топката на Тиау, който нанесе мощен удар с десния крак, но феноменалния вратар на "дружа полска" отново бе позволи да бъде надигран.

До края на срещата Германия създаде още няколко положение, но до гол така и не се стигна.

ПОЛША - ГЕРМАНИЯ 1:0

Голмайстор: Якуб Кивиор (31)