Ривър Плейт триумфира с рекордна 38-а титла на Аржентина. Грандът от Буенос Айрес си върна трофея от Бока Хуниорс, който завърши на първа позиция през миналия сезон, а сега е чак девети.

"Милионерите" узакониха първото си място, след като записа 18-а от началото на сезона. Тимът даде официален старт на празненствата за първото място с домакински успех с 3:1 над Естудиантес в двубой от от 25-ия кръг на първенството.

На "Естадио Монументал“ в Буенос Айрес играчите на Ривър Плейт изнесоха половинчасово шоу за удоволствие на привържениците си,след като до 31-ата минута вече водеха с 3:0, решавайки мача в своя полза. Лукас Белтран във втората, Николас де ла Крус в 18-ата и Есекиел Барко от дузпа в 31-ата минута също бяха точназа Ривър Плейт.

След почивката гостите върнаха един гол чрез Мауро Мендес за крайното 3:1 за Ривър Плейт.

В класирането Ривър Плейт има 9 точки аванс пред втория Талерес Кордоба.