Уругвай победи Бразилия с 2:0 в 4-ия кръг от Световните квалификации на зона КОНМЕБОЛ. Това бе втора поредна грешка за "селесао" след равенството у дома срещу Венецуела преди седмица. 5-кратните планетарни шампиони остават със 7 точки, колкото вече имат и "урусите". Водач с пълен брой от 12 точки е победителят от Мондиал 2022 Аржентина.

Стрелецът на Ливърпул Дарвин Нунес откри в 42-та минута след асистенция на полузащитника Максимилиано Араухо. В края на първата част Неймар получи контузия и бе изнесен на носилка с количка от терена след съприкосновение със съперник. Николас де ла Крус оформи крайния резултат в 77-та чрез подаване от Нунес.

Поражението в Монтевидео сложи край на рекордната серия от Бразилия, която продължи 37 поредни двубоя без загуба в световни квалификации, пише Фокус. В нея съставът имаше 28 успеха и 9 равенства. Уругвай постигна първа победа над бразилците от 2001 година насам.