Опашкарят Емполи шокира с 1:0 шампиона Наполи като гост в мач от 12-ия кръг на Серия А. Единственият гол в срещата отбеляза Виктор Коваленко в добавеното време на двубоя.

Мачът на стадион „Диего Армандо Марадона“ започна по-добре за домакините, които имаха добър шанс в 13-ата минута, когато Андре-Франк Замбо-Ангиса стреля с глава след ъглов удар, но вратарят на гостите спаси. В 28-ата минута Джовани Симеоне бе точен, но голът не бе зачетен заради засада.

Минута преди края на редовното време на срещата Наполи имаше шанс да се разпише, когато Хвича Кварацхелия получи пас и шутира, но Етрит Бериша спаси удара на грузинеца.

Така се стигна до първата минута на добавеното продължение на срещата, когато Коваленко получи топката от Тайрон Ебуеи и без да се колебае намери левия ъгъл на вратата. Така Емполи събра 10 точки и излезе от зоната на изпадащите, като се намира на 17-то място. Преди останалите мачове от кърга „партенопеите“ са на 4-та позиция с 21 точки в актива си.