Нидерландия разби с 4:0 Шотландия в контрола, която се проведе на стадион „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам. Селекцията на Роналд Куман стигна заслужено до категоричната победа, макар че и гостите показаха зъби, но нямаха шанс поне да се разпишат.

Кошницата на шотландците напълниха Тижани Райндерс, Жоржиньо Вайналдум, Вут Вегхорст и Дониел Мален. Първият откри резултата в 40-ата минута, а останалите попадения паднаха след почивката. Вайналдум удвои в 72-ата минута. Вегхорст направи преднината класическа в 84-ата минута, а Мален фиксира крайния резултат 120 секунди по-късно.

Иначе още при 0:0 гредата спаси „лалетата“ в 18-ата минута, когато Раян Кристи стреля с глава и след намеса на стража кълбото срещна дирека.

Само след 4 дни Нидерландия ще гостува на домакина на Евро 2024 – Германия.