Тотнъм пропусна възможност да влети в топ 4 на класирането във Висшата лига, завършвайки 1:1 като гост на Уест Хем лондонско дерби от 31-ия кръг. „Шпорите“ са с 57 точки и две по-малко от Астън Вила.

Тотнъм поведе след едва пет минути игра чрез Бренан Джонсън, който бе точен от близко разстояние след центриране на Тимо Вернер. Уест Хем обаче изравни бързо, след като в 19-ата минута Джарод Боуен центрира и топката се отби в гърба на Курт Зума, за да попадне в мрежата на Тотнъм за 1:1.

Уест Хем дори можеше да спечели мача, но удар на Михаил Антонио бе трудно изваден от вратаря Гуилермо Викарио. Така "чуковете" останаха на седмо място в генералното класиране на Висшата лига с точка пред отбора на Нюкасъл, който пък завърши наравно 1:1 срещу Евертън.