Манчестър Юнайтед допусна поредна грешна стъпка, след като се докопа само до 2:2 при визитата си на Борнемут в среща от 33-ия кръг на Висшата лига на Англия. Хората на Ерик тен Хаг регистрираха четвърти пореден мач без победа, а падението им вече застрашава дори участието им евротурнирите чрез завоюване на квота от първенството.

За „черешките“ се разписаха топреализаторът им Доминик Соланке и Джъстин Клуиверт. Нападетелят откри резултата в 16-ата минута, а синът на легендата на Нидерландия Патрик Клуиверт се разписа в 36-ата минута. На два пъти за „червените дяволи“ се разписа капитанът Бруно Фернандеш, който донесе точката за гостите. Той първо изравни за 1:1 в 31-ата минута, а след това в 65-ата минута от дузпа фиксира крайния резултат.

Така Юнайтед не успя да победи съперника си през тази кампания, след като преди това регистрира срамно поражение с 0:3 насред „Олд Трафорд“.

Сега хората на Андони Ираола отново изиграха силен мач и на своя стадион. Те отправиха повече удари към вратата на Онана, но гостите показаха завидна ефективност по отношение на точните удари. Веднъж и гредата обаче спаси домакините след удар на Бруно Фернандеш, лишил го от хеттрик.

Така Юнайтед събра актив от 50 точки на 7-ата позиция. Борнемут е 12-ти с 42 пункта.

Двубоят започна двуостро. Домакините показаха зъби още от началото на мача и подсказаха, че ще се борят здраво за точките от този сблъсък.

Така се стигна до 16-ата минута, когато Гарначо сгреши и топката се озова у Доминик Соланке. Нападелят счупи кръста на Камбуала  и матира Онана – 1:0.

Юнайтед отговори с неточен шут на Рашфорд, профучал покрай лявата греда. Онана пък спаси удар на Керкез. Последваха и два удара на Синистера, но Онана имаше късмет.

Гостите се добраха до равенството в 31-ата минута. Тогава Бруно Фернандеш получи в пеналта и точката на дузпата реализира за 1:1 с истинска тупалка.

Радостта на Юнайтед обаче бе кратка. Само пет минути по-късно Борнемут отново излезе напред. Маркос Сенеси намери перфектно Джъстин Клуиверт, който препарира Онана – 2:1.

Последваха нови два пропуска за „черешките“, като единият беше дело именно на нидерландеца.

В 43-а минута Борнемут отново можеше да вкара, а играч на "черешките" бе непокрит и стреля с глава, като единствено напречната греда спаси Манчестър Юнайтед от ново попадение във вратата.

В добавеното време на първата част Бруно Фернандеш би отдалеч, а кълбото отскочи от напречната греда.

В първия четвърт час липсваха чистите положения пред двете врати. Атаките се редуваха, като гостите имаха териториално превъзходство.

В 64-ата минута обаче гостите получиха право да изпълнят дузпа, след кълбото срещна ръката на Адам Смит. Бруно Фернандеш се нае да я бие и не сгреши – 2:2.

До края и двата отбора сякаш не рискуваха достатъчно, за да стигнат до победата. Все пак за малко с нея не се поздравиха „черешките“. В 5-ата минута от добавеното време реферът Тони Харингтън отсъди дузпа за домакините  за фаул на Камбуала. ВАР обаче преразгледа ситуацията и се стигна до отмяна на наказателния удар, защото нарушението бе извън пеналта. Така двата тима разделиха точките.

Борнемут – Манчестър Юнайтед 2:2

Голмайстори: 1:0 – Доминик Соланке (16), 1:1 – Бруно Фернандеш (31), 2:1 – Джъстин Клуиверт (36), 2:2 – Бруно Фернандеш (65 дузпа)

Борнемут: 1. Нето, 3. Милош Керкез, 25. Маркос Сенеси, 27. Илия Забарний, 15. Адам Смит, 10. Райън Кристи, 4. Люис Кук, 11. Данго Уатара, 17. Луис Синистера, 19. Джъстин Клуиверт, 9. Доминик Соланке

Манчестър Юнайтед: 24. Андре Онана, 29. Аарън Уан-Бисака, 5. Хари Магуайър, 53. Уили Камбуала, 20. Диого Далот, 37. Коби Мейну, 18. Каземиро,  17. Алехандро Гарначо, 8. Бруно Фернандеш, 10. Маркъс Рашфорд, 11. Расмус Хойлунд