Фенербахче запази, макар и минимални, шансове да стане шампион на Турция, след като спечели гостуването си на Галатасарай с 1:0 в двубой от предпоследния 37-и кръг на Суперлигата.

„Фенерите“ останаха в намален състав след втория жълт картон на Александър Джику още в 23-та минута, но намериха сили да излъжат големия съперник и лидер в класирането. В герой за тима се превърна бившият футболист на Лестър Чаглар Союнджю, който се разписа в 71-та минута.

В класирането, кръг преди края на сезона, Галатасарай води с три точки пред Фенербахче. Ако обаче „Чим Бом“ загуби при визитата на Коняспор, а „фенерите“ вземат домакинството си на Истанбулспор, то тогава Фенербахче ще стане шампион, тъй като е с по-добри показатели от Галатасарай в преките мачове.