Бъдещият треньор на Ювентус Тиаго Мота напуска Болоня с поражение, тъй като отборът му загуби с 0:2 при гостуването на Дженоа в среща от последния 38-и кръг на Серия А.

Дженоа беше по-мотивираният тим и стигна до успеха с голове на Руслан Малиновски и Витиня.

Болоня вече си осигури историческо класиране за Шампионска лига, но с евентуален успех можеше да се пребори за третото място в класирането.

Дженоа бе по-агресивният отбор и успя да изкове победата. Малиновски откри в 13-а минута,  а Витиня направи 2:0 след почивката.Двубоят бе последен за треньора на Болоня Тиаго Мота, който от новия сезон ще води Ювентус.

Именно Юве може да си затвърди третото място при победа в последния си мач за сезона срещу Монца днес. Шанс за бронзовите медали все още има и Аталанта, който има още два мача до края на шампионата.