Сензацията в Ла Лига Жирона разкости Гранада със 7:0 в среща от последния 38-и кръг на първенството на Испания.

Воденият от треньора Мичел състав на завърши подобаващо най-силния сезон в историята си с категоричен успех срещу вече изпадналия тим на Гранада и завърши на трето място в класирането с 81 точки. Победата е най-голямата за Жирона в историята на тима в елита.

С хеттрик се отличи Артьом Довбик, който вече има 24 гола за сезона и е начело в листата при голмайсторите в испанския елит.

Жирона поведе с 3:0 до почивката с голове на Ерик Гарсия, Виктор Циганков и Артьом Довбик от дузпа.

След почивката голеадата продължи, като Довбик вкара още два гола, Циганков един, а веднъж се разписа и Кристиан Стуани.