Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола каза след победата с 3:1 над Борнемут, че плеймейкърът Кевин де Бройне ще липсва изключително много на тима през следващия сезон.
В същото време испанският специалист предупреди, че е възможно и той да напусне стадион "Етихад", ако ръководството не се съобрази с изискванията, които има.
След края на мача с Борнемут на стадиона се проведе специална церемония в чест на Де Бройне, който игра за последен път пред феновете на тима. В края на сезона той напуска Манчестър, но все още е неясно къде ще продължи кариерата си.
"Важното събитие днес са емоциите, които споделиха Кевин, семейството му и феновете на Манчестър Сити. Всички видяха колко много значи той за тях и колко много хората го обичат. Да, титлите и постиженията са важни, но когато си тръгваш след 10 години с такава почит и уважение, тогава няма нищо по хубаво от това. Несъмнено обаче това е тъжен ден за целия клуб, защото Кевин ще липсва на всички ни", каза Гуардиола след срещата.
"Същото беше и когато Серхио Агуеро си тръгна. Играчи като тях двамата са уникални. Серхио вкара много голове за клуба, включително и най-важният (бел. р. - този през 2012 година срещу Куинс Парк Рейнджърс, донесъл титлата на Манчестър Сити). Десет години са много време, в което Кевин спечели много титли и създаде много незабравими моменти. Днешното тържество само показа всичко това и бе много, много хубаво", добави Гуардиола.
Бившият наставник на Барселона и Байерн Мюнхен обаче изненадващо заяви, че също може да си тръгне, ако ръководството не намали състава на "гражданите".
"Казах на клуба, че искам качествен състав, а не голям състав. Не искам аз да съм този, който да оставя пет или шест човека във фризера всеки мач. Няма да го направя. Иначе ще напусна. Заявил съм, че искам по-малка група играчи, за да остана. Моята душа не може да понесе отговорността и да казва на другите, че трябва да стоят на трибуните и няма да играят. Сега това се случва, защото имахме проблеми със защитниците и имаше месеци, в които трудно можехме да съберем и 11 футболисти. Затова се наложи да вземаме експресно играчи през януари. Но не може да продължим така и през следващия сезон. Като мениджър ми е невъзможно да тренирам 24 човека едновременно и да казвам на 5-6 от тях, че си остават у дома. Това не може да продължи така и съм заявил това пред клуба", обясни той.








Най-късметлийският ден за всяка зодия през юли 2026
Скариди с бяло вино и чесън - лесна и ароматна рецепта
Жълт код за опасно горещо време в 14 области на България
"Децата за мир на планетата": Посланието на тазгодишната Асамблея на мира
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Физиев с брутален нокаут в Баку
Шара Булет оцеля след нокдаун и пречупи Мишел Перейра в Баку
Матеус Камило с гръмка победа над Садихов пред родната му публика
Станислава Атанасова със сребро на европейското по сумо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар10:21 | 21 май 2025 г.
Напиши коментар