Головата машина на Байерн Мюнхен Хари Кейн спечели още една индивидуална награда, след като заслужи „Златната обувка“ за най-добър реализатор в Европа през изминалия сезон, съобщи спортното списание "Кикер". Кейн оглави класацията със 72 точки от 36 гола в Бундеслигата, пред Ерлинг Холанд от Манчестър Сити, който отбеляза 27 гола във Висшата лига за 54 точки. Миналогодишният победител Килиан Мбапе е трети с 50 точки от 27 гола за Реал Мадрид в Ла Лига.
Капитанът на Англия Кейн спечели наградата от European Sports Media за втори път, след като беше първи и през 2024 г. Той е бил голмайстор на Бундеслигата през всичките си три сезона в Байерн.
Играчи от петте най-добри европейски лиги в Англия, Испания, Германия, Италия и Франция получават по две точки за всеки гол заради по-голямата конкуренция в тези шампионати. Зачитат се само мачовете от редовния сезон в лигата. Играчите от лигите, класирани на места от 6 до 22, получават всеки гол, умножен по 1,5, докато тези от лигите по-долу, които получават по една точка за гол.
Най-добре класираният играч извън първите пет лиги е Дион Дрена Белио от хърватския Динамо Загреб, който е на четвърто място с 46,5 точки от 31 гола.







Световни бойни легенди пристигат за SENSHI 31 Gladiators в Пловдив
В "Денят ON AIR" днес от 19:15 часа: Милиарди евро по ПВУ отново са под риск - ще се справим ли?
Гръцката полиция: Българите са най-активните чуждестранни престъпници у нас
Green Transition Forum слага началото на "Софийската инициатива" за бъдещето на ЕС
Мадяр посрещна гаджето си на летището, унгарците подивяха да се снимат с него ВИДЕО
Кремъл: Прославянето на нацисти от Киев оправдава началото на СВО
Градска реалност: Градинки-паркинги, разбити улици, занемарени централни части
Отмениха бедственото положение в област Габрово
Китайско комби беше продадено за 700 000 евро
Porsche Macan на старо - за какво да внимавате
Lancia Gamma се завърна като компактен луксозен кросоувър
Кои са електромобилите с най-бързо зареждане
Световни бойни легенди пристигат за SENSHI 31 Gladiators в Пловдив
Атанас Божилов: SENSHI е моят живот, имам още какво да покажа
Аарон Слиман преди SENSHI 31: „Идвам, за да покажа на света какво мога на голямата сцена“
Международната федерация по борба обяви квалификациите за Олимпийските игри в Лос Анджелис
Катя Ивкова и Общественият съвет обсъдиха работата по Националната детска болница
Некрозооспермия – кога неподвижните сперматозоиди губят жизнеспособност?
Над 5,5% от българите се лекуват от заболявания на щитовидната жлеза
Хората искат да помагат при инциденти, но робуват на опасни митове, показва проучване на Съюза на парамедиците
Коментари
Напиши коментар17:39 | 26 май 2026 г.
Напиши коментар