Лион откри сезона във френската Лига 1 с убедителен триумф с 3:0 като гост на Монако.

Още в 5-ата минута Муса Дебеле вкара с глава след корнер, което постави Олимпик на пътя на победата.

Нещата за Монегаските станаха още по-неприятни, когато Сеск Фабрегас бе изгонен след половин час игра. Първоначално той получи жълт картон за грубо нарушение срещу Лео Дюбоа, но след това съдията преразгледа ситуацията на видеоповторение и го отстрани.

С човек по-малко Монако скоро получи още един гол, след като в 36-ата минута новото попълнение Тиаго Мендес, дошъл от Лил, изведе Мемфис Депай и холандецът вкара с удар от около 25 метра.

Лука Тусар оформи крайния резултат в 80-ата минута и така Лион стартира по впечатляващ начин, докато началото за Монако, който миналата кампания водеше почти през цялото време битка за оцеляване и завърши едва 17-и, бе изключително разочарощо.