ЛеБрон Джеймс загуби и второто си гостуване на бившия си тим Маями, при това по убедителен начин.

Горещите сразиха Кливланд със 106:92, след като Дуейн Уейд вкара 21 от своите 32 точки през първото полувреме. Горан Драгич добави 20 и 9 асистенции, а Хасан Уайтсайд и Марио Чалмърс помогнаха с по 16, като първият взе и 11 борби.

Домакините бяха пределно мобилизирани, като завършиха първото полувреме със серия от 19:5, за да се откъснат с 56:38, а в третата четвърт разликата се вдигна до 25 точки, с което 9-ата им поредна домакинска победа над този съперник до голяма степен бе осигурена.

ЛеБрон Джеймс завърши с 26 точки, от които 16 в последната четвърт. Кайри Ървинг наниза 21, но стрелбата му от игра бе едва 5 от 15. Така серията на Кавалерите от 4 поредни победи приключи, като тимът е с баланс 43-26.

„Бяхме малко поуморени и те се възползваха от това. Едва в последната част влязох в ритъм, но вече бе късно” каза Джеймс, който с Маями стигна до 2 титли и 4 поредни финала в Лигата.

Горещите се подобриха до 30-36 и продължават битката за място в плейофите, като спокойно може да се стигне до сблъсък с Кливланд от елиминациите, ако тимът от Флорида приключи 7-и, а Кевълиърс са втори, което е много вероятно.

Останалите резултати: Индиана – Торонто 98:117, Уошингтън – Портланд 105:97, Минесота – Бруклин 106:122, Мемфис – Денвър 92:81, Бостън – Филаделфия 108:89, Юта – Шарлът 94:66, Далас – Оклахома Сити 119:115, Сакраменто – Атланта 103:110, Голдън Стейт – ЛА Лейкърс 108:105.