Стеф Къри продължава да показва, че за него просто няма граници, що се отнася да стрелбата от далечно разстояние.

Тази нощ гардът отбеляза невероятните 12 тройки и завърши с 46 точки, извеждайки Голдън Стейт до победа над Оклахома Сити със 121:118 след продължение.

Къри донесе и победата с невероятен изстрел, когато след пропуск на Ръсел Уестбрук 6 секунди преди края напредна и с опит от повече от 10 метра вляво от коша, реализира.

В мача той счупи рекорда си по отбелязани изстрели от дистанция за един сезон, като вече има 288. Успехът гарантира участието на Уориърс в плейофите, като балансът на отбора се подобри до 53-5.

Голдън Стейт изоставаше през по-голямата част от двубоя, като в последвата част пасивът бе 12 точки. При това в третия период Къри обърна глезена си в една ситуация и пропусна 6 минути от него, преди да се завърне и да съсипе съперника си, който водеше със 103:99 14 секунди преди края, но след кош на Томпсън и открадната топка, Игуодала бе фаулиран от Дюрант и изравни от линията.

Клей Томпсън помогна за успеха с 32 точки, а невероятното е, че мачът бе спечелен, въпреки че Гръмотевиците имаха предимство в борбите с 62-32! Кевин Дюрант вкара 37 точки за тях с 12 борби, а Ръсел Уестбрук добави 26 и 13 асистенции.

Останалите резултати: Бостън – Маями 101:89, Ню Орлийнс – Минесота 110:112, Милуоки – Детройт 91:102, Хюстън – Сан Антонио 94:104, Чикаго – Портланд 95:103, Юта – Бруклин 96:98, Финикс – Мемфис 111:106 (Сънс спряха серията си от 13 поредни загуби).