Треньорът на Кливланд Тайрон Лу обмисляше да даде почивка на звездите си за мача с Оклахома Сити. Не го направи, но дори и с ЛеБрон Джеймс, Кайри Ървинг и Кевин Лав шампионите загубиха със 109:118.

Основната причина за това естествено бе Ръсел Уестбрук, който се отчете с 26-ия си трипъл-дабъл за сезон и след 29 точки, 12 борби и 11 асистенции изведе Тъндър до нов триумф.

Той обаче получи добра подкрепа от Виктор Оладипо, който приключи с 23 точки и от Стивън Адамс добави 20 и 13 борби. Това бе отлична подготовка за следващия двубой, който ще бъде срещу завръщащия се Кевин Дюрант с Голдън Стейт в събота.

Резултатът бе равен 99:99 в средата на последната част, когато Уестбрук вкара 4 поредни коша за отбора си, а след това Стивън Адамс и Виктор Оладипо добавиха по още един кош, разликата стана 111:101 и всичко бе ясно.

Кайри Ървинг водеше гостите с 28, които не успяха да завършат без загуба серията си от 4 поредни гостувания. Взетият на проби Дерик Уилямс се отчете с 12 от пейката. Шампионите са с баланс 36-16, докато Тъндър се подобри до 31-23.

Останалите резултати: Шарлът – Хюстън 95:107 (30 точки на Джеймс Хардън), Орландо – Филаделфия 111:112 (Макконъл вкара победен кош 6 секунди преди края и Сиксърс спряха серия от 5 поредни загуби), Далас – Юта 112:105 (прод), Портланд – Бостън 111:120 (34 точки на Айзея Томас за Селтикс).