Баскетболистите на Оклахома Сити направиха силен месец декември и феновете на отбора решиха, че трудностите от началото на сезона в НБА, вече са преодоляни.

В новата година обаче, проблемите се върнаха и тази нощ Тъндър загуби за 4-и път в последните си 6 двубоя, след като падна от Портланд със 106:117 у дома.

Ръсел Уестбрук остана на една борба от нов трипъл-дабър, Пол Джордж и Кармело Антъни играха на добро ниво, но тимът регистрира ново поражение.

„Мисля, че просто ни липсваше енергия“ обясни Мело, след третото поредно домакинско поражение. Гостите играха за 7-и път в 9 мача без лидера си Деймиън Лилард, но вкараха 53% от стрелбите си.

Си Джей Маккълъм реализира 27 точки, Шабаз Нейпиър добави 21, а Юсуф Нуркич се отчете с 20. Портланд се откъсна в третата част след серия от 21:6, а в началото на последната разликата скочи до 96:77 и всичко бе ясно.

Трейл Блейзърс се подобриха до 22-18 след четвъртия си успех в последните 5 срещи, докато Гръмотевиците се влошиха до 22-19, като и двата тима водят битка за по-добро място в плейофите.

Останалите резултати: Торонто – Маями 89:90 (Хийт спечелиха за 5-и път поред и спряха серията на Раптърс от 12 поредни успеха у дома), Далас – Орландо 114:99 (Маверикс спечелиха след 3 поредни загуби), ЛА Лейкърс – Сакраменто 99:86.