Без Стеф Къри и Андре Игуодала в Голдън Стейт очакваха трудно гостуване в Портланд и го получиха.

Си Джей Маккълъм наниза 30 точки, а Деймиън Лилард добави още 28, за да могат Трейл Блейзърс да победят Уориърс със 125:108 и да прекъснат серията им от 7 поредни успеха. В същото време Пионерите биха за 9-и път поред и се наслаждават на най-добрия си период от години.

Кевин Дюрант наниза 40 точки за шампионите, които наваксаха изоставане от 15 точки във втората четвърт, за да поведат с 83:77 2 минути и половина преди края на третата.

Портланд обаче вкара последните 10 точки за периода, за да излезе отново напред, а след 2 поредни тройки на Маккълъм домакините дръпнаха със 104:93 в средата на последната част, след което направиха достатъчно отигравания, за да се поздравят с втората си победа над Голдън Стейт от 3 мача през сезона.

Общо 7 играчи на победителите завършиха с двуцифрен актив, като силно играха резервита, вкарали общо 47 точки. При борбите Портланд също имаше предимство от 46-33, което бе важно. С баланс 40-26 Блейзърс са трети на Запад, докато Голдън Стейт не успя да се възползва от загубата на Хюстън и е с 51-15, оставайки втори в конференцията.

Останалите резултати: Детройт – Чикаго 99:83, Индиана – Атланта 112:87, Мемфис – Юта 78:95 (16-а поредна загуба за Гризлис), Милуоки – Ню Йорк 120:112, Ню Орлийнс – Вашингтон 97:116 (Уизърдс спряха серията на Пеликанс от 10 поредни успеха, но домакините бяха без Антъни Дейвис), Денвър – ЛА Лейкърс 125:116, Сакраменто – Орландо 94:88, ЛА Клипърс – Кливланд 116:102.