Торонто и Денвър постигнаха убедителни победи в плейофите на НБА  и поведоха с по 3-2 в сериите, като са много близо до финала в двете конференции.

Канадците сразиха Филаделфия със 125:89, но сега ще гостуват в 6-ия мач. Кауай Ленърд вкара само 21 точки, но Паскал Сиакам реализира 25, а Кайл Лаури и Дани Грийн добавиха съответно 19 и 17.

37:17 във втората четвърт постави Раптърс на пътя на победата и те не погледнаха назад, като в последната част авансът стигна 40 точки. Домакините вкараха 16 тройки, което също им помогна.

В същото време Денвър не остави шансове на Портланд след 124:98. Нъгетс водят с 3-2 и ще гостуват в мач №6.

Никола Йокич завърши с 25 точки и 19 борби, а тимът му доминираше през цялото време. И тук домакините се откъснаха решаващо във втората четвърт, спечелена с 34:22, което им даде 18 точки аванс на почивката. Деймиън Лилард пак нямаше ден в стрелбата и Трейл Блейзърс са в трудна ситуация.