Без ЛеБрон Джеймс баскетболистите на ЛА Лейкърс катастрофираха лошо у дома срещу Денвър, губейки със 104:128 и допускайки трето поредно поражение.

Краля пропусна мача заради мускулен проблем в гърба и без него Езерняците бяха конкурентни само до почивката.

След нея Нъгетс се развихриха, като спечелиха второто полувреме със 73:51, а с това и мача. Шестима играчи завършиха с поне 10 точки за победителите, като Пол Милсап реализира 21, Гари Харис 19, а Никола Йокич 18.

Антъни Дейвис водеше домакините с 32 точки и 11 борби, но само неговите усилия не бяха достатъчни срещу добре подредения противник. Така Денвър подобри баланса си до 20-8 и продължава преследването на лидера в конференцията Лейкърс, който е с 24-6.

В друг мач Пол Джордж бе посрещнат топло и с овации при завръщането си в Оклахома Сити с екипа на ЛА Клипърс, а Тъндър победи калифорнийци със 118:112, след като навакса 18 точки пасив през втората част. Бостън отнесе Шарлът със 119:93, а Милуоки нямаше проблеми срещу Индиана при 117:89.