Джоел Ембийд ограничи Янис Антетокумпо със серия добри защити, а Филаделфия спечели срещу Милуоки със 121:109 в един от топ-мачовете на Коледа в НБА, доминирайки почти през цялото време.

Центърът завърши с 31 точки и 11 борби, докато лидера на Бъкс остана със скромните 18 и 14 овладени топки, при стрелба от игра 8 от 27. В последната четвърт той получи и контузия в окото, заради която напусна.

Сиксърс съсипаха съперника със стрелба отдалеч, като реализираха 21 тройки от 44 опита, за да отворят разлика от 29 точки в самото начало на последната четвърт, след което до края тя само бе намалена. Тобаяс Харис реализира 22, а Джош Ричардсън и Фуркан Коркмаз добавиха съответно 18 и 16 точки за триумфа.

Филаделфия записа 16-а победа от 18 домакинства до момента и подобри общия си баланс до 23-10. Въпреки загубата Милуоки продължава да бъде №1 в Лигата с 27-5.

В друг мач Бостън срази Торонто със 118:102 като гост. Джейлън Браун реализира 30 точки за победителите при 5 от 7 от тройката и обща стрелба от 10 от 13, а Селтикс спечелиха в Канада за първи път от 4 години, спирайки серията си от 8 поредни поражения в залата на съперника.

Гостите се откъснаха решаващо в третата четвърт, като Кемба Уокър помогна с 22 точки, а още четирима играчи на отбора реализираха между 11 и 14. Шампионите не бяха конкурентни без водещи фигури начело с Паскал Сиакам и влошиха баланса си до 21-10, докато Бостън се подобри до 21-7.