Янис Антетокумпо поведе Милуоки към още една впечатляваща победа, този път над Филаделфия и Джоел Ембийд, макар че двамата с центъра бяха в един отбор за Мача на Звездите.

Гръцкия чудак завърши с 31 точки и 17 борби, а Крис Мидълтън реализира 25 при успеха на Бъкс над Сиксърс със 119:98.

Янис наниза първите 11 точки за Елените в началото на третата четвърт, след като Ембийд направи 4-ото си нарушение и седна на пейката. Разликата мина 10 точки, след което домакините не погледнаха назад.

„След почивката просто излязохме и играхме бързо. Бяхме  агресивни и зададохме темпото“ каза Антетокумпо, чийто тим спечели за 16-и път в последните 18 срещи и се подобри до 48-8.

Ембийд приключи със скромните 17 точки при стрелба от игра 5 от 18, а Бен Симънс напусна още в първата четвърт заради болки в кръста и долната част на гърба. Мъките на Сиксърс като гости продължават, като тимът е с показатели едва 9-20 далеч от своята зала, докато у дома са 26-2.

Останалите резултати: ЛА Клипърс – Сакраменто 103:112 (3-а поредна загуба за Клипърите), Шарлът – Бруклин 86:115, Атланта – Далас 111:107 (Лука Дончич получи почивка), Чикаго – Финикс 104:112, Юта – Хюстън 110:120.