Пред погледа на легендата си Карим Абдул-Джабар, лидерът в НБА Милуоки размаза Оклахома Сити със 133:86 и постигна най-голямата си победа за сезона.

Елените нанизаха 21 тройки, макар че играха без Крис Мидълтън, а Янис Антетокумпо поведе отбора с 32 точки, 13 борби и 6 асистенции за малко над 27 минути игра.

Така за 9-и път през кампанията Гръцкият чудак стигна 30 точки за по-малко от 30 минути и стана едва вторият в историята, който има средно по 25 точки и 15 борби в рамките на един месец със само едно поражение в него.

„Играта ми определено не се базира само на физическата ми мощ. Опитвам се да развивам стрелбата си от средно и далечно разстояние, да правя точните подавания и генерално да бъда по-добър“ заяви Антетокумпо по повод твърденията на Джеймс Хардън, че доминира само с физиката си.

Той дори добави, че за Мача на Звездите умишлено е избрал Кемба Уокър за своя тим вместо Брадата, тъй като е искал да има някой, който да подава топката.

Елените подобриха баланса си до 51-8, след като завършиха втората четвърт със серия от 17:4, поведоха със 71:47 на почивката и след това не погледнаха назад, като реализираха точно 50% от стрелбите си от игра. Петима играчи вкараха поне 12 точки, а всичките 13 записаха поне по 3.

Останалите резултати: Орландо  - Минесота 136:125, Атланта – Бруклин 141:118, Торонто – Шарлът 96:99, Маями – Далас 126:118, Мемфис – Сакраменто 101:104, Ню Орлийнс – Кливланд 116:104, Финикс – Детройт 111:113, Юта – Вашингтон 129:119, ЛА Клипърс – Денвър 132:103 (двата тима се изравниха на 2-ото място в конференцията с показатели 40-19).