Торонто и Денвър показаха на фаворитите, че нямат намерение да се предават в плейофите на НБА.

Раптърс победиха Бостън със 100:93 и изравниха резултата в серията на 2-2 победи. Паскал Сиакам реализира 23 точки, а Кайл Лаури добави още 22 за успеха, който дойде след драматичния триумф в предишния мач и тройката на Оджи Ануноби със сирената.

Келтите, които разчитат сериозно на стрелбата си отдалеч, бяха закопани именно от нея, след като вкараха едва 7 от 35 изстрела или точно 20% успеваемост. Торонто поведе с 11 малко преди края на третата част, а в последната разликата не падна под 5 точки.

В същото време на Запад Денвър победи ЛА Клипърс със 110:101 и стигна до 1-1 в серията. Джамал Мъри поведе Нъгетс с 27 точки, а Никола Йокич добави 26 и 18 борби.

След слабия си първи мач Денвър започна по различен начин този и дръпна с 44:25 след първата четвърт. Калифорнийци се доближиха до 91:86 в последната част, но Нъгетс отговориха с кош на Йокич и 2 тройка на Гари Харис и си върнаха контрола. Кауай Ленърд изигра най-слабия си мач в плейофите от април 2016, като завърши с 13 точки при 4 от 17 от игра.