Баскетболистите на Голдън Стейт отново се изложиха сериозно, след като бяха разбити и от Милуоки на връх Коледа, губейки с 99:138.

Уориърс паднаха от Бруклин в първия си мач от сезона с 99:125, като регистрираха втората най-голяма разлика за първите 2 срещи от кампанията след 71 точки, с които ЛА Клипърс губи първите си 2 мача през 1987-а. Поражението е второто най-голямо на Коледа след 162:100 за Сиракюз срещу Ню Йорк  през 1960-а.

„Разочарован съм, тъй като имахме два добри дни за тренировки, но не показахме нищо от това, което тренирахме. Бяхме неорганизирани и объркани, за което аз съм виновен“ заяви треньорът Стив Кър.

Елените нанизаха 20 тройки от 37 опита, като пометоха съперника без особено да се напъват. Крис Мидълтън завърши с 31 точки, а суперзвездата Янис Антетокумпо остана само с 15.

В същото време Кайри Ървинг и Кевин Дюрант се развихриха, за да може Бруклин да помете Бостън със 123:95 като гост и да спечели нова победа. Гардът наказа бившия си тим с 37 точки, а Дюрант добави 29, като и двамата изглеждаха впечатляващо. Разликата дойде през второто полувреме спечелено от Мрежите със 72:41.

В друг мач Маями остана най-успешният тим на Коледа подобрявайки баланса си до 11-2 след 111:98 срещу Ню Орлийнс. Дънкан Робинсън наниза 7 тройки, а Горещите компенсираха липсата на Джими Бътлър през второто полувреме, за да спечелят първия си успех за кампанията.