Стеф Къри избухна с рекордните в кариерата си 62 точки, за да изведе Голдън Стейт до победа над Портланд със 137:122 в НБА.

Гардът се развихри, като наниза 18 от 31 стрелби от игра, в това число 8 от 16 от тройката. Той бе 18 от 19 от наказателната линия, като добави 5 борби и 4 асистенции по време на фантастичното си представяне.

Предишното му най-добро постижение бе 54 точки, а с това представяне стана първият от Коби Брайънт през 2005-а, който стига границата от 30 точки и в двете полувремена на един мач.

„Просто се наслаждавам на играта и на това, което тя предлага – и добро, и лошо. Никога няма да се скрия и продължавам да бъда развълнуван да играя на това ниво и да правя това, което умея“ изтъкна Стеф, който наниза 22 точки още в първата четвърт.

За разлика от мача между двата тима преди 2 дни, спечелен от Трейл Блейзърс с 25 точки, този път Уориърс бяха агресивни и отдадени, отвориха аванс от 12 точки на почивката и след това не допуснаха да бъдат застрашени, като разликата в последната част падна само веднъж до 7 точки. След мача и двата тима са с баланс 3-3.

Останалите резултати: Детройт – Бостън 120:122, Бруклин – Вашингтон 122:123, Мемфис – ЛА Лейкърс 94:108, Минесота – Денвър 109:124, Сан Антонио – Юта 109:130, Чикаго – Далас 118:108, Финикс – ЛА Клипърс 107:112.