След убийствено първо полувреме Никола Йокич и Денвър прекъснаха серията на Юта от 11 поредни победи в НБА след успех у дома със 128:117.

Сръбският гигант се отчете с изравнен личен рекорд от 47 точки, от които 22 през първата четвърт и 33 до почивката, когато до голяма степен Нъгетс си осигуриха триумфа.

Домакините реализираха фантастичните 15 тройки от 17 опита до почивката, за да поведат със 79:54, което им осигури и триумфа.

В третата част Юта намали изоставането си до 8 след силна серия, но след това разликата отново беше вдигната, като в последната четвърт играчите на Денвър запазиха контрола.

Уил Бартън и Джамал Мъри помогнаха съответно с 18 и 16 точки за успеха на Нъгетс, докато за гостите Боян Богданович реализира 29.

Домакините приключиха с 18 тройки от 28 опита и подобриха баланса си до 12-8, като продължават с доброто си представяне напоследък. Юта е с 15-5, като поражението свали отбора от върха в Лигата, където вече е ЛА Клипърс с победа повече.