Стеф Къри влезе в историята на Голдън Стейт Уориърс след още едно феномелно представяне.

Рано тази сутрин гардът наниза 53 точки при победата над Денвър със 116:107, за да се превърне в най-добрият реализатор за организацията.

Той подобри рекорда на Уилт Чембърлейн още в края на първата четвърт, в която завърши с фантастичните 21 точки. Къри вече има 17 818 точки, докато легендарният център остава със 17 783, като държеше рекорда от 1964-а.

„Това е просто нереално. Не знам колко точно време е играл тук, но очевидно е реализирал много изстрели. Истинска легенда за цялата лига и сега да го изпреваря, след като нося този екип през цялата си кариера, е истинска лудост“ коментира Къри, който от 2009-а играе само за Голдън Стейт.

Той реализира 14 от 24 стрелби от игра, като бе 10 от 18 от тройката. Калифорнийци решиха мача в третата четвърт, която спечелипа с 43:22, за да поведат с 99:83 и да си осигурят 26-ата победа от началото на сезона.

„Радвам се, че по времето на Уилт не е имало стрелба за 3 точки, защото вероятно щеше да се научи да вкарва и отдалеч и тогава нямаше да мога да подобря постижението му“ добави с усмивка Къри.

За Денвър загубата бе втора поред, но по-лошата новина бе свързана с Джамал Мъри, който се завърна, след като пропусна предишните 4 мача, но в края напусна с контузия в коляното и може да се наложи да отсъства няколко седмици.

Останалите резултати: Ню Йорк – ЛА Лейкърс 111:96, Далас – Филаделфия 95:113, Орландо – Сан Антонио 97:120, Мемфис – Чикаго 101:90, Ню Орлийнс – Сакраменто 117:110, Юта – Вашингтон 121:125 (Уизърдс спряха серията на Джаз от 24 поредни домакински победи), Финикс – Хюстън 126:120, Минесота – Бруклин – отл.