Стеф Къри реализира 17 точки в третата четвърт и 16 в последната, за да завърши с общо 46 и да изведе Голдън Стейт до победа над Мемфис със 113:101, с което Уориърс завършиха 8-и редовния сезон на Запад.

Двубоят бе пряк сблъсък за позицията, която осигурява мач срещу 7-и в плей-ин турнира за влизане в плейофите. Победителят от този мач ще заеме 7-ото място, а загубилия ще играе с победителя от 9-ия и 10-и за 8-ата позиция.

Къри се развихри в третия период, след което разликата скочи до 17 точки в полза на калифорнийци. Гризлис обаче вкараха първите 8 точки в последната част, а след това не само изравниха, но и поведоха при 95:93 и 97:95. Голдън Стейт обаче отговори с 14 поредни точки, от които Къри наниза последните 9 отдалеч, за да си върне контрола и да стигне до триумфа, след който ще се изправи срещу ЛА Лейкърк или Портланд.

Шоуто на Къри обаче означаваше, че той за втори път в кариерата си завършва като най-добър реализатор в НБА след сезон 2015-16. Стеф приключи с 32 точки средно на двубой, докато Брадли Бийл остана с 31,3. Той е и най-възрастният от Майкъл Джордън през 1997-98, който е №1 при реализаторите и влезе в компанията на Въздушния, Уилт Чембърлейн и Карим Абдул-Джабар с няколко титли в Лигата, приз на МВП на сезона и награда за най-добър реализатор.

В същото време на Изток почти всичко е ясно, след като Ню Йорк победи Бостън с 96:92, Индиана се справи с Торонто със 125:113, а Вашингтон победи Шарлът със 115:110.

Никс си гарантираха домакинско предимство срещу Атланта, докато в плей-ин турнира Бостън ще играе срещу Вашингтон, а Индиана срещу Шарлът. Милуоки – Маями е другият ясен сблъсък в първия кръг на елиминациите.