Лука Дончич отново се развихри, за да изведе Далас до нова победа в Лос Анджелис срещу Клипърс, този път със 127:121 и аванс от 2-0 в серията. Така Маверикс се превръщат в сериозни фаворити да продължат напред в плейофите, като ще бъдат домакини в следващите два двубоя.

Словенецът наниза 39 точки, а тимът му отново показа отлична стрелба отдалеч, като наниза 18 тройки от 34 опита.

Тим Хардуей-младши вкара 6 от тях, за да завърши с 28 точки, като наниза и решаващият изстрел минута преди края. Тогава разликата бе паднала до 4 точки, но Хардуей не трепна, за да направи 123:116 и за калифорнийци нямаше връщане назад. Кауай Ленърд вкара 41 точки за домакините, но това не бе достатъчно.

В същото време шампионите от ЛА Лейкърс очаквано се подобриха и надвиха Финикс със 109:102, за да изравнят резултата на 1-1 победи, като вече имат и домакинско предимство и ще бъдат домакини в следващите два двубоя.

Слънцата наваксаха 15 точки пасив в третата четвърт и в последната поведоха с 88:86. Езерняците обаче отговориха със серия от 14:4, за да се откъснат напред, а ЛеБрон реши всичко с тройка за 103:94 50 секунди преди края. Краля завърши с 23 точки, а Денис Шрьодер вкара 24.

На Изток Бруклин стигна до нов лесен успех срещу Бостън, сега със 130:108 и поведе с 2-0 преди двете си визити в щата Масачузетц. Кевин Дюрант наниза 26 точки, а Джо Харис добави 25, от които 7 тройки. Домакините дръпнаха с 24 точки още на почивката, а в началото на второто полувреме Джейсън Тейтъм получи удар в окото и не се върна, което окончателно реши всичко.