Антъни Дейвис наниза 34 точки и взе 11 борби, за да може ЛА Лейкърс да победи Финикс със 109:95 и да поведе с 2-1 в серията от плейофите на НБА преди второто си домакинство.

След много слабо резултатно първо полувреме, което завърши 43:40 за домакините, шампионите вдигнаха оборотите в третата четвърт и набързо отвориха двуцифрена разлика.

В последната част разликата стигна до 21 точки, а в края макар и да падна до 8, до сензация нямаше как да се стигне. ЛеБрон Джеймс завърши с 21 точки, а Езерняците ограчичиха Девин Букър до едва 19 и 6 от 19 при стрелбата от игра.

В същото време Денвър поведе с 2-1 срещу Портланд след 120:115 като гост в мач №3 в щата Орегон. Никола Йокич отбеляза 36 точки и отново бе неудържим, но изненадата дойде отдалеч, след като Нъгетс вкараха 20 тройки от 38 опита (53%) срещу 14 за домакините от 45 (32%).

Денвър водеше през повечето време, а след като Трейл Блейзърс изравниха при 91:91, Остин Ривърс наниза 3 тройки при серията от 11:2, която даде контрола на гостите и те стигнаха до триумфа. Ривърс завърши с 21 точки и 5 тройки, а в самия край, след като разликата падна до 3, Монте Морис пропусна два наказателни изстрела, но Йокич се пребори и затвори двубоя. Деймиън Лилард реализира 37 точки за Портланд, но стрелбата му отдалеч бе едва 5 от 16.

В същото време на Изток Милуоки отнесе Маями със 113:84 и вече води с 3-0. Крис Мидълтън завърши с 22 точки, Джру Холидей добави 19, а Янис Антетокумпо се отчете със 17 и 17 борби за успеха. Горещите вкараха едва 38% от стрелбите си и са пред отпадане.