Крис Мидълтън отбеляза 40 точки и имаше ключови изяви, за да може Милуоки да изравни във финала на НБА, след като победи Финикс със 109:103 у дома. При 2-2 серията се връща в Аризона за кючовия мач №5.

Слънцата водеха през повечето време, но в последната част допуснаха да загубят аванс от 9 точки. Девин Букър наниза 42 за тях, но те не бяха достатъчни. Голямата разлика бе в грешките – 17 за Финикс и едва 5 за Милуоки, като Елените вкараха 24 точки след неточност на опонентите.

Началото за Милуоки не бе добро, защото в първата четвърт домакините вкараха едва 32% от стрелбите си. Слънцата обаче не се възползваха напълно, тъй като направиха 5 грешки и водеха само с 23:20 след първите 12 минути.

Във втората част Eлените се подобриха и в средата на периода дръпнаха с 37:33. Девин Букър обаче, задържа Финикс в мача с 20 точки само до почивката и след първите две части резултатът бе 52:52.

След паузата домакините вкараха само една от първите си 10 стрелби от игра и Финикс дръпна с 63:56. Домакините се окопитиха и поведоха при 70:69, но Букър продължи да ги наказва отвсякъде и преди последната четвърт имаше 38 точки, а Финикс бе напред с 82:76.

Разликата скочи до 85:76, но в средата на периода падна само до 2 точки, а 3:30 минути преди края Слънцата водеха само с 95:94. Пат Конаутън даде аванс на Милуоки с тройка, но Финикс отговори с 4 поредни точки преди Мидълтън да изравни за 99:99, а след това и да вкара отново.

Янис спря Ейтън със страхотен чадър, а след два пропуска на Мидълтън, Крис Пол загуби топката и Мидълтън завърши бързата атака за 103:99 само 27 секунди преди края. Букър пропусна при последвалия си пробив и Мидълтън подпечата успеха с 4 точни наказателни удара.

Янис Антетокумпо се отчете  26 точки, 14 борби и 8 асистенции за успеха, който дойде макар че Елените вкараха само 40% от стрелбите си от игра срещу 51% за Сънс. Крис Пол също разочарова за Слънцата със само 10 точки, 7 асистенции и 5 грешки.

Милуоки – Финикс    109:103 (2-2 в серията)
(20:23, 32:29, 24:30, 33:21)
Милуоки: Холидей 13, Мидълтън 40, Лопес 15, Тъкър, Я. Антетокумпо 26 (Конаутън 11, Портис 3, Тийг 2)
Финикс: Букър 42, Пол 10, Ейтън 6, Краудър 15, Бриджис 7 (Крейг 4, Джонсън 10, Пейн 9)