Кармело Антъни отново блесна за ЛА Лейкърс при победата на Езерняците над Хюстън с 95:85.

Калифорнийци спечелиха лесно, но ветеранът отново бе най-резултатен с 23 точки, а освен това добави и рекордните в кариерата си 4 чадъра.

Ръсел Уестбрук добави 20 точки, Антъни Дейвис помогна с 16 и 13 борби, а ЛеБрон Джеймс вкара 15 за победителите, които контролираха мача още от началото и поведоха с 24 точки през първото полувреме и 28 в началото на последната четвърт.

„Мисля, че много хора всъщност не ме разбират. Има някакво погрешно впечатление, че аз не мога да се адаптирам към нови ситуации, но това изобщо не е вярно. Чувствам се добре тук и съм готов да правя, какво е необходимо“ заяви Кармело, чийто тим подобри баланса си до 4-3 след трудния старт.

Останалите резултати: Далас – Сакраменто 105:99, Шарлът – Портланд 125:113, Милуоки – Юта 95:107, Бруклин – Детройт 117:91.