Баскетболистите на ЛА Лейкърс допуснаха нов сериозен срив и отново успяха да загубят от Оклахома Сити Тъндър, този път със 104:107 у дома.

Миналата седмица Езерняците профукаха аванс от 26 точки, а сега водеха с 19 в средата на втората четвърт, но това отново не им стигна за победа.

„В защита бяхме трагични, а по една или друга причина съперникът винаги намираше точните места и вкарваше“ заяви Антъни Дейвис, завършил с 29 точки и 18 борби. Ръсел Уестбрук добави още 27, а Кармело Антъни се отчете с 21 точки.

В навечерието на мача калифорнийци разбраха, че ще трябва да се оправят за няколко мача без лидера си ЛеБрон Джеймс, който е с разтежение на коремен мускул и няма да играе поне седмица.

Въпреки това започнаха силно и всичко изглеждаше наред до последната четвърт, в която гостите направиха серия от 12:0, за да поведат, а след тройка на Шей Гилджъс-Аликзандър от 10 метра дръпнаха със 101:95 78 секунди преди края.

2 тройки на Кармело Антъни в последните 40 секунди запазиха надеждите им, но Ръсел Уестбрук пропусна да изравни с изстрел отдалеч 3 секунди преди края и всичко приключи.

Шей Гилджъс-Аликзандър водеше Тъндър с 28 точки, като единствените 2 победи на ОКС през сезона за срещу Лейкърс. Езерняците са с баланс 5-4, а спокойно можеха и трябваше да бъдат със 7-2.

Останалите резултати: Детройт – Филаделфия 98:109, Атланта – Юта 98:116, Маями – Бостън 78:95 (Селтикс стана първия отбор от Торонто през 2018-а, допуснал под 80 точки в поредни мачове, гостите спечелиха втората четвърт с 33:9), Финикс – Хюстън 123:111.