ЛеБрон Джеймс се завърна, но и това не помогна на ЛА Лейкърс. Езерняците загубиха тежко класиката срещу Бостън със 108:130, след като Джейсън Тейтъм вкара 37 точки за Келтите.

Пред легендите Бил Ръсел и Пол Пиърс домакините пречупиха калифорнийци през второто полувреме, спечелено със 70:47. Маркъс Смарт с 22 точки и Денис Шрьодер с 21 също бяха солидни за победителите, които подобриха баланса си до 8-9.

Езерняците пък вече са с 8-9, след като отново бяха трагични в защита. Антъни Дейвис вкара 31 точки, а Леброн се отчете с 23 за 32 минути на паркета, след като бе извън терените повече от 2 седмици и пропусна 8 мача.

Бостън отвори третата четвърт със серия от 14:4, което им даде контрола върху двубоя, а след това домакините просто не погледнаха назад. Те загубиха борбата с 33-50, но бяха по-постоянни в стрелбата си и това им помогна да спечелят.

„Ясно е, че трябва да играем много по-добре, но има още 65 мача. Необходимо е да вдигнем нивото, но не трябва да изпадаме в паника, а просто да  сме по-концентрирани и отдадени” заяви Краля.

Останалите резултати: Шарлът – Индиана 121:118, Детройт – Голдън Стейт 102:105, Бруклин – Орландо 115:113, Милуоки – Оклахома Сити 96:89, Ню Орлийнс – ЛА Клипърс 94:81, Денвър – Чикаго 108:114, Финикс – Далас 112:104 (11-а поредна победа за Сънс), Сакраменто – Торонто 89:108.