Водени от суперзвездата си Янис Антетокумпо, шампионите на НБА от Милуоки забравиха за трудния старт на сезона и вече набират скорост.

Тази нощ Елените надвиха Шарлът със 127:125 след поредния чудовищен мач на Гръцкия Чудак, за да запишат 8-и пореден триумф.

Янис се отчете с 40 точки и 12 борби, а донесе и победата в самия край, след като ЛаМело Бол изравни с тройка 6 секунди преди сирената. След прекъсването обаче, Антетокумпо получи отляво, обърна се и поднесе с табло, за да осигури триумфа.

Шампионите изоставаха с 16 точки в края на първата четвърт, но наваксаха пасива си още преди са е завършила третата част, а след това двубоят продължи да бъде оспорван до последно.

В крайна сметка слез победата Милуоки е с баланс 14-8 и вече гледа към челните позиции в конференцията. Стършелите са с 13-11, но продължават с добрите си изяви през кампанията.

Останалите резултати: Индиана – Атланта 111:114, Орландо – Денвър 108:103, Вашингтон – Минесота 115:107, Бостън – Филаделфия 88:87, Маями – Кливланд 85:111 (първа победа за Кавс в Маями след 20 поредни загуби, Бам Адебайо ще е аут за Горещите между 4 и 6 седмици), Ню Орлийнс – Далас 107:139, Оклахома – Хюстън 110:114 (4-и пореден  триумф за Рокетс), ЛА Клипърс – Сакраменто 115:124.