Баскетболистите на Мемфис постигнаха най-голямата победа в историята на НБА, след като отнесоха Оклахома Сити със 152:79.

Гризлис отново играха без лидера си Джа Морент, но водеха със 78 точки 3 минути преди края, преди да спечелят със 73 и да запишат триумфа с най-голяма разлика.

Предишният рекорд бе от победа 68 точки разликат, когато на 17 декември 1991 Кливланд срази Маями със 148:80.

9 играчи от победителите завършиха с двуцифрен точков показател, като отборът вкара 62,5% от стрелбите си, в това число 19 тройки от 36 опита. В 2 от частите Мемфис реализира по 41 точки, като във всеки от периодите разликата бе съответно 15, 21, 15 и 22 точки. Така Гризлис се подобриха до 12-10.

В същото време Финикс записа 18-и пореден успех след 114:103 срещу Детройт и подобри рекорда на организацията. Слънцата направиха това без Девин Букър, който е с мускулна травма и въпреки слабата си трета четвърт, в която загубиха 12 точки от предимството си, спечелиха комфортно.

Останалите резултати: Ню Йорк – Чикаго 115:119, Торонто – Милуоки 97:93 (Янис Антетокумпо не игра заради лек мускулен проблем и Раптърс спряха серията на Бъкс от 8 поредни победи), Портланд – Сан Антонио 83:114 (Шпорите прекъснаха поредицата на Трейл Блейзърс от 10 поредни домакински победи).