Мистър „Трипъл-Дабъл“ Ръсел Уестбрук сътвори истинско чудо рано тази сутрин, след като не допусна нито една грешка, а ЛА Лейкърс победи Сакраменто със 122:114, за да запише трети пореден успех в НБА.

Гардът, който е силно критикуван заради многото неточности, които допуска по време на мачовете, този път не предаде топката нито веднъж, което за последен път се случи през през март 2016 – преди почти 6 години!

Като цяло Езерняците допуснаха едва 5 грешки, което им позволи да стрелят 16 пъти повече от съперниците. ЛеБрон Джеймс отбеляза 14 от своите 31 точки в последната четвъпт, а ключови изяви имаше и Малик Монк, вкарал 24, от които 6 тройки и нанизал 11 в последните 7 минути.

Уестбрук и Тейлън Хортън-Тъкър добавиха по 19 точки, като в края Уестбрук изработи и ключово нарушение в нападение за съперника, помагайки на Лейкърс отново да е с положителен баланс при 20-19.

Кралете водеха с 96:89 8 минути преди края и все още бяха напред при 110:109, но с тройка на Малик Монк и кош на Краля домакините поведоха, а след кош на ДеАрън Фокс отбеляза още 4 поредни точки, за да решат всичко.

Останалите резултати: Кливланд – Мемфис 106:110 (6-а поредна победа за Гризлис), Торонто – Сан Антонио 129:104, Ню Йорк – Индиана 104:94, Ню Орлийнс – Финикс 110:123.