ЛеБрон Джеймс продължава да прави всичко по силите си и тази нощ отново вкара 34 точки, но ЛА Лейкърс загуби гостуването си на Сакраменто със 116:125.

Краля стигна границата от 30 точки в 11 от последните 12 мача, но явно не получава достатъчно подкрепа. Отборът му загуби за втори път поред и е с баланс 21-21.

„През целия сезон сме на приливи и отливи и затова сме с такива показатели. В третата част днес просто темпото бе твърде високо за нас“ заяви Джеймс, чийто тим загуби третия период с 23:40.

В края на първото полувреме Езерняците водеха с 67:53, но допуснаха 8 поредни точки, а в третата част Кралете се развихриха, като след серия от 15:0 дръпнаха с 92:79.

В края разликата падна до 116:118 след поднасяне от ЛеБрон, но ДеАрън Фокс реализира от средно разстояние, а след пропуск на Ръсел Уестбрук, Чимези Метю отбеляза от тройката 46 секунди преди края и реши всичко. Така Сакраменто спря серията си от 5 поредни загуби, като е с баланс 17-27.

Останалите резултати: Индиана – Бостът 100:119, Филаделфия – Шарлът 98:109, Уошингтън – Орландо 112:106, Атланта – Маями 91:115, Ню Йорк – Далас 108:85, Сан Антонио – Хюстън 124:128, Юта – Кливланд 91:111, Чикаго – Бруклин 112:138.