Баскетболистите на Голдън Стейт допуснаха страхотен срив и загубиха срещу Далас със 101:107, въпреки че водеха с 19 точки в последната четвърт.

Калифорнийци водеха с 93:74 10 минути преди края, но в следващите 8 минути и половина гостите направиха серия от 26:1, за да поведат със 100:94 по-малко от 2 минути преди края.

Стеф Къри вкара тройка за 101:104 10 секунди до сирената, но Лука Дончич, който завърши с 34 точки за победителите, реализира два наказателни изстрела, за да подпечата успеха, с който Маверикс се подобриха до 36-25 и са твърдо в Топ 6 на Западната конференция, където Уориърс са втори.

От шестицата обаче се отдалечи ЛА Лейкърс след тежко 95:123 срещу Ню Орлийнс у дома. Си Джей Маккълъм поведе гостите с 22 точки, а Брандън Инграм и Йонас Валанчунас добавиха по 19. Така отборът постигна рекорден триумф над Езерняците в историята си.

Домакините вкараха едва 7 тройки от 34 опита и направиха 34 грешки, за да загубя за 5-и път в последните си 6 мача. С баланс 27-33 те са твърдо 9-и в конференцията, а след успеха Ню Орлийнс вече е 10-и с 25-36.

Останалите резултати: Ню Йорк – Филаделфия 109:125 (Хардън с трипъл-дабъл от 29-10-16), Финикс – Юта 114:118, Индиана – Бостън 128:107, Шарлът – Детройт 126:127 (прод. И кош на Кели Олиник със сирената), Хюстън – ЛА Клипърс 98:99, Портланд – Денвър 92:124.