Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, поведе в битката за титлата в гръцкото баскетболно първенство за мъже. Тимът победи като домакин големия съперник Панатинайкос със 74:61 (23:4, 15:16, 17:18, 19:23) и взе аванс от 1:0 в серията, в която се играе до четири успеха в седем мача. Втората среща е на 14 юни.

Българският национал изигра поредния си силен двубой за сезона. Той започна като титуляр и направи "дабъл-дабъл" - 12 точки и 10 борби. Везенков добави към статистиката си 3 асистенции и 1 чадър за 31:37 минути на паркета.

Домакините поведоха още в началото, след като спечелиха първите 10 минути с 23:4, а на почивката имаха преднина от 38:20. През втората част играчите на Олимпиакос продължиха да доминират и триумфираха със 74:61.

Костас Слукас беше най-полезен за успеха с 16 точки и 7 борби, Мустафа Фол добави 14 точки и 10 борби.

За Панатинайкос се отличиха Йоанис Папапетру и Окара Уайт с по 13 точки.