Баскетболистките на САЩ продължават с доминацията си при дамите в играта, като спечелиха 4-а поредна световна титла и общо 11-а в историята си.

На финала на първенството в Сидни, Австралия, американките не дадоха шансове на Китай и след 83:61 записаха 30-а поредна победа в турнира.

Те нямат загуба на голямо първенство от световното първенство през 2006-а, като оттогава са в серия от 60 триумфа, след като спечелиха и 4 олимпийски титли.

В мача за титлата сравнителна интрига имаше само до почивката, когато резултатът бе 43:33 за Щатите. След това всичко приключи в третата част спечелена от победителките с 25:14.

ЕйДжа Уилсън вкара 19 точки за САЩ, Келси Плъм добави 17, а Челси Грей завърши с 10 и 8 асистенции. Двуметровите центрове на Китай Юеру Ли и Шу Джан завършиха с 19 точки и 10 борби и 8 точки и 6 овладени топки, но това не бе достатъчно.

В мача за бронза домакините от Австралия победиха Канада с 95:65, след като 41-годишната Лорън Джаксън вкара 30 точки вероятно в последния си мач с екипа на Опалите.