Кайри Ървинг се завърна след 8 мача наказание и поднесе ново извинение за глупавите си изказвания, след което помогна на Бруклин  да победи Мемфис със 127:115. Той вкара 14 точки за 26 минути игра, след което отново потвърди, че не е с антисемитски възгледи, което направи и в неделя сутринта.

„Чувствах се добре. Съотборниците ми липсваха, треньорите също и сега можем да продължим напред“ заяви Кайри, който обаче не коментира демонстрацията пред залата от хора, останали обидени от неговите действия.

Кевин Дюрант реализира 26 точки за победителите, а Бен Симънс добави рекордните си за сезона 22. Серия от 18:5 в началото на последната четвърт и 4 тройки на Юта Уатанабе в нея даде контрола на Мрежите, които се подобриха до 8-9.

В същото време Антъни Дейвис поведе ЛА Лейкърс към трета поредна победа, след като завърши с 30 точки и 18 борби при успеха над Сан Антонио със 123:92.

Последният път, когато Езерняците  имаха толкова дълга серия, бе преди повече от 10 месеца, през първата седмица на януари. ЛеБрон Джеймс пропусна 4-и пореден мач, но това не се отрази по никакъв начин на отбора и калифорнийци спечелиха лесно, след като водеха с 34:20 още след първата четвърт.

Останалите резултати: Финикс – Ню Йорк 116:95, Уошингтън – Шарлът 106:102, Сакраменто – Детройт 137:129 (6-а поредна победа за Кингс), Кливланд – Маями 113:87, Хюстън – Голдън Стейт 120:127 (1-а победа като гост за Уориърс през сезона, Клей с 41), Далас – Денвър 97:98.