Без лидера си Стеф Къри проблемите за шампионите на НБА от Голдън Стейт се задълбочават.

Тази нощ Уориърс играха и без Клей Томпсън и Андрю Уигинс, но това не е оправдание, защо получиха 91 точки през първото полувреме и бяха размази от Блуклин със 113:143 в Ню Йорк.

Кайри Ървинг пропусна мача за Мрежите заради лек проблем в прасеца, но и без него тимът му се развихри, като дръпна с 46:17 след първата четвърт, а след това реализира 3-ия най-голям брой точки в историята за едно полувреме. Рекордът обаче остава недостижим – 107 до почивката за Финикс срещу Денвър през 1990.

Деветима играчи от победителите завършиха с двуцифрен точков актив, като тимът правеше каквото си иска и реализира 64% от стрелбите си, в това число 21 тройки от 33 опита. Бруклин вече е с баланс 20-12 и гледа дори към лидерското място в конференцията, докато Голдън Стейт е 15-18, печелейки само един мач от 6-те си поредни гостувания. Треньорът Стив Кър приема философски ситуацията.

„В крайна сметка това бяха лоши мачове. Балансът не лъже и след като сме 3 мача под 50% победи, трябва да намерим начин да променим това“ заяви наставникът, чийто тим е 11-и на Запад.

Останалите резултати: Кливланд – Миулоки 114:106, Филаделфия – Детройт 113:93, Атланта – Чикаго 108:110 (победна добавка на Аю Досунму със сирената), Бостън – Индиана 112:117, Ню Йорк – Торонто 106:113 (52 точки на Паскал Сиакам за Раптърс, серията на Никс от 8 поредни победи приключи), Хюстън – Орландо 106:113, Оклахома Сити – Портланд 101:98, Минесота – Далас 99:104, Сакраменто – ЛА Лейкърс 134:120, ЛА Клипърс – Шарлът 126:105.