Баскетболистите на ЛА Лейкърс записаха голяма победа, спирайки серията на Мемфис от 11 поредни победи след 122:121 в Града на Ангелите.

Денис Шрьодер се превърна в герой 7,6 секунди преди края, след като открадна топката, реализира, а и бе фаулиран, за да могат домакините да се насладят на важния успех.

Калифорнийци бяха загубили предишните си 3 мача общо с 10 точки, а и сега изоставаха със 7 3 минути преди края.

Шрьодер открадна топката от Дезмънд Бейн близо до централната линия, след което поднесе, но и бе фаулиран, правейки резултата 122:120. Мемфис имаше шанс да изравни, но Брандън Кларк пропусна втория наказателен удар и домакините оцеляха.

Ръсел Уестбрук вкара 29 точки за Лейкърс, а ЛеБрон Джеймс добави 23, за да може тимът да се подобри до 21-25 и да продължи борбата за изкачване в класирането. Езерняците очакват и завръщането на Антъни Дейвис в края на другата седмица.

Гризлис са с 31-14, като вече изостанаха малко повече от Денвър (33-13) в битката за върха на Запад. Мачът ще се запомни и със скандала на почивката между Джа Морент, баща му Тий и Дилън Брукс с бившата звезда по американски футбол Шанън Шарп, които едва не се сбиха.

Останалите резултати: Орландо – Ню Орлиънс 123:110, Атланта – Ню Йорс 139:124, Кливланд – Голдън Стейт 114:120 (Уориърс спечелиха без Къри, Томпсън, Уигинс и Грийн), Далас – Маями 115:90, Сан Антонио – ЛА Клипърс 126:131, Денвър – Индиана 134:111, Юта – Бруклин 106:117 (48 точки на Кайри), Сакраменто – Оклахома Сити 118:113.