Баскетболистите на ЛА Лейкърс осъществиха знаменит обрат в НБА, след като наваксаха 25 точки на почивката и спечелиха със 121:112 срещу Портланд.

„Когато губиш толкова сериозно имаш два варианта: или да отпишеш мача и да мислиш за следващия, или да се опиташ в третата четвърт да се върнеш в двубоя, което ние направихме, защото не сме тим, който се предава“ заяви ЛеБрон Джеймс, който реализира 37 точки.

Томас Брайънт добави 31 точки и 14 борби при втория най-голям пасив на почивката, който Езерняците наваксват в историята си.

След трагична втора четвърт, загубена с 13:45, калифорнийци изоставаха с 46:71 и всичко изглеждаше решено. В третата част обаче, гостите се мобилизираха и след 40:20 отново бяха в играта, а в средата на последния период вече водеха. Тройка на Денис Шрьодер за 114:107 окончателно реши всичко.

Езерняците подобриха баланса си до 22-25, а и в края на седмицата очакват завръщането на Антъни Дейвис, което е отлична новина за тях. Портланд пък е с 21-25 и едва 2 победи в последните си 9 мача, като тимът рискува да отпадне от битката за топ 10.

Останалите резултати: Далас – ЛА Клипърс 98:112, Маями – Ню Орлиънс 100:96, Торонто – Ню Йорк 125:116, Денвър – Оклахома Сити 99:101, Финикс – Мемфис 112:110, Голдън Стейт – Бруклин 116:120.