Тимът на Олимпиакос, с Александър Везенков в състава, победи Арис с 89:75 точки като домакин в среща от 14-ия кръг в първенството на Гърция по баскетбол за мъже.

Така Везенков и сътборниците постигнаха 14-и пореден успех и остават начело във временното класиране без поражение от началото на сезона.

Тимът от Солун допусна седма загуба и заема осмото място в подреждането.

Александър Везенков завърши с 18 точки, 1 асистенция и 1 отнета топка за 17 минути игра.

Началото бе много равностойно, а след първите 10 минути игра домакините поеха инициативата и останаха водещи в резултата до края, спирайки опитите на гостите за намаляване на разликата.

На почивката Олимпиакос имаше аванс от 14 точки при 45:31, а след третата част водеше с 67:55.

Осем минути преди финала на срещата старши треньорът на домакините Йоргос Барцокас бе дисквалифициран след две технически нарушения за разправия със съдиите.

Най-резултатен за победата беше Янулис Ларендзакис с 20 точки, 5 борби и 10 асистенции, а Алек Питърс се отчете с 14 точки и 7 борби.

За Арис Василис Толиопулос отбеляза 15 точки и 3 борби.