Звездният тандем на Далас Лука Дончич и Кайри Ървинг избухна с общо 82 точки, а Маверикс спечелиха срещу Филаделфия със 133:126 в мач от НБА.

Тексасци загубиха 4 от последните си 5 мача, а и този път профукаха голяма част от преднината си от 19 точки преди началото на последната четвърт, но все пак удържаха триумфа.

Предимството им падна до 4, но след това Дончич и Ървинг бързо вдигнаха аванса до 119:108 и кризата бе премината. Двамата вкараха 13 тройки от 21 опита, като Лука реализира 42 точки заедно с 12 асистенции, а Кайри се отчете с 40.

Джоел Ембийд водеше Сиксърс с 35 точки, но гостите така и не успяха да спрат стрелбата на съперника отдалеч, след  като играчите на Далас нанизаха 25 тройки от 48 опита.

Победителите са с баланс 33-31, като продължават борбата за утвърждаване в Топ 6 на Запад, докато Филаделфия е трети на Изток с 40-22, но поизостана от лидерите Милуоки и Бостън.

Останалите резултати: Уошингтън – Торонто 119:108, Сан Антонио – Индиана 110:99, Голдън Стейт – ЛА Клипърс 115:91 (Уориърс очакват Къри до дни, като спечелиха второто полувреме със 70:35).