Баскетболистите на Клипърс постигнаха нова победа над градския си съперник Лейкърс, за да спечелят 11-а поредна битка за Лос Анджелис, този път със 125:118.

Разликата е доста по-малка, отколкото беше през по-голямата част от сблъсъка. Езерняците пък бяха доста изморени след мача си с Юта предишния ден и това си пролича най-вече при Антъни Дейвис, останал само със 17 точки.

Домакините от Клипърс започнаха ударно и дръпнаха с 15:3, но след това разликата падна, преди във втората четвърт благодарение на Норман Пауъл, завършил с 27 точки от пейката, те отново да се откъснат солидно и да дръпнат със 71:52 на почивката.

ЛеБрон Джеймс имаше само 3 точки през първото полувреме, но във второто вкара 30, а разликата от 24 точки падна до 7 в един момент в третия период при 74:81. Последната част започна при аванс от 11 за Клипърите, само че домакините вкараха 2 поредни тройки, за да се успокоят, а след дръпнаха и със 112:92 в средата на периода.

Боунс Хайлънд реализира вскичките си 14 точки за победителите в последната четвърт, а лидерът Кауай Ленърд се отчете с 25. С успеха Клипърс се изравни с Голдън Стейт с показатели от по 42-38, като и двата тима са 5-и и 6-и на Запад. Лейкърс и Ню Орлиънс обаче са с по 41-39, така че интригата кой ще спечели директно класиране за плейофите ще бъде до последно.

Останалите резултати: Детройт – Бруклин 108:123, Индиана – Ню Йорк 129:138, Атланта – Уошингтън 134:116, Бостън – Торонто 97:93, Милуоки – Чикаго 105:92 (Бъкс си гарантираха домакинско предимство за всичките плейофи), Ню Орлиънс – Мемфис 138:131 (прод, Денвър е сигурен №1 на Запад след загубата на Гризлис), Далас – Сакраменто 123:119.