Въпреки че играха без лидера си Джа Морент, баскетболистите на Мемфис не допуснаха нова загуба у дома и след 103:93 изравниха на 1-1 победи срещу ЛА Лейкърс. Сега обаче им предстоят 2 гостувания в Града на Ангелите.

Кзейвиър Тилман се отчете с рекордните в кариерата си 22 точки и 13 борби и доминираше под коша, Джарън Джаксън добави 18, а Дезмънд Бейн 17, като домакините водеха с 15 точки на почивката и с 20 в третата четвърт.

Джа пропусна мача след лошо падане в първия мач и контузия на китката, но надеждите са, че ще бъде на линия за следващия двубой. Дилън Брукс не пропусна да се сдърпа с ЛеБрон Джеймс и след мача го обяви за „стар“, въпреки че Краля се отчете с 28 точки и 12 борби. Антъни Дейвис обаче игра слабо и остана само с 13 точки при 4 от 14 от игра и 8 борби. Руи Хачимура отново бе солиден с 20 от пейката, но след като Езерняците стопиха пасива си до 6 3 минути преди края, Мемфис вкара 5 поредни точки и спечели.

Също на Запад Денвър се справи трудно с Минесота и след 122:113 дръпна с 2-0. Джамал Мъри поведе победителите с 40 точки, но Нъгетс изгубиха 21 точки предина във втората четвърт и изоставаха с 2 на старта на последния период, в който обаче стигнаха до триумфа след 35:24. Никола Йокич бе солиден с 27 точки, 9 борби и 9 асистенции, докато Антъни Едуардс водеше Вълците с 41.

На Изток Янис Антетокумпо също пропусна мач №2, но този път Милуоки отнесе Маями със 138:122 и стигна до 1-1. Гръцкия Чудак също се очаква скоро да се върне, а без него отборът му поведе с 33 точки след първите 3 части. Елените нанизаха 25 тройки, като изравниха рекорда на лигата по точни стрелби отдалеч в елиминациие.